noworodki

Fotografowanie noworodków to moja wielka pasja – nie robię z tego tajemnicy, że są moim ulubionym tematem do zdjęć. Uwielbiam każdy szczegół, który sprawia, że noworodek jest tak wyjątkowy – delikatne włosy, płatki na skórze, malusieńkie paluszki u rąk i nóg… wszystko to jest piękne i wyjątkowe tak jak Twoje małe dziecko.

Idealny wiek

Najlepszym momentem na fotografowanie noworodka to pierwszy tydzień życia (najlepiej 6-10 dzień) można wtedy uzyskać piękne zdjęcia, które widać w moim portfolio.

W tym wieku dzieci są bardzo senne, można łatwo je ułożyć, a ich skóra jest przeważnie pozbawiona krostek i przebarwień. Starsze noworodki (powyżej 10 dnia do 4 tygodnia) mają już dłuższe okresy czuwania, dużo łatwiej zakłócić ich sen. Nie rzadko po 3 tygodniu pojawia się trądzik niemowlęcy i kolki.

Każdy rodzic powie Ci jak szybko w czasie pierwszych tygodni będzie rósł Twój maluszek, dlatego trzeba ten czas uwiecznić na zdjęciach jak najwcześniej.

Rezerwacja sesji

Wstępny termin sesji można zarezerwować w trakcie ciąży. Niestety nie da się przewidzieć dokładnej daty porodu, dlatego jak tylko maluszek pojawi się na świecie proszę o jak najszybszy kontakt w celu ustalenia dokładnej daty i szczegółów sesji.

Twoja sesja

Na sesję poświęcam tyle czasu ile trzeba, nigdy jej nie przyspieszam, dzięki czemu noworodek staje się moim przewodnikiem. Na sesje trzeba poświecić ok 3-4 godziny, ale wszystko zależy od dziecka i jego rytmu.

Gdzie

Sesję można wykonać u mnie w studiu lub mogę dojechać na miejsce. W ciepłe dni jeśli pogoda dopisuje warto zorganizować zdjęcia w plenerze. Powstają wtedy niesamowite fotografie, które stają się piękną pamiątką na całe życie.